What's happening?

Jean-Luc Godard. Imaginacje TVP PL

Jean-Luc Godard. Imaginacje TVP PL

Oct. 11, 2018France88 Min.Not Rated
Your rating: 0
9 1 vote

Synopsis

Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Każdy z rozdziałów (poświęconych m.in. podróżom, wojnom czy prawu) to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Złożony z cytatów z klasycznych dzieł, newsów czy filmików ISIS z YouTube’a, erudycyjny „The Image Book” mówi o terrorze obrazów nie tyle wyjaśniających nam świat, ile kształtujących go zgodnie z politycznym zamówieniem. Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu. Tasując na ekranie obrazy i manipulując dźwiękiem, twórca „Do utraty tchu” pyta o rolę, jaką odgrywa kino w historii XX i XXI wieku: kronikarza przemocy, wirusa roznoszącego groźne ideologie, strażnika istniejącego porządku, a może biernego obserwatora? Jean-Luc Godard. Imaginacje (2018) – Recenzja

Jean-Luc Godard. Imaginacje (2018) – Czy warto obejrzeć?

Szukasz dobrego filmu na wieczór? Jean-Luc Godard. Imaginacje, znany również jako Le Livre d’image, to jedna z propozycji, która może Cię zainteresować. Sprawdź, o czym opowiada ten film, jakie zbiera recenzje i czy warto poświęcić na niego swój czas!

Jeśli zastanawiasz się, gdzie obejrzeć Jean-Luc Godard. Imaginacje, sprawdź dostępność na: ekino-tv, cda, vizjer pl, vider czy Netflix. Możesz też znaleźć go na platformach takich jak maxgo, HBO, Amazon Prime czy cdahd.

Fabuła Jean-Luc Godard. Imaginacje (2018)

Jean-Luc Godard. Imaginacje to Jean-Luc Godard. Imaginacje, który opowiada historię Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Każdy z rozdziałów (poświęconych m.in. podróżom, wojnom czy prawu) to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Złożony z cytatów z klasycznych dzieł, newsów czy filmików ISIS z YouTube’a, erudycyjny „The Image Book” mówi o terrorze obrazów nie tyle wyjaśniających nam świat, ile kształtujących go zgodnie z politycznym zamówieniem. Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu. Tasując na ekranie obrazy i manipulując dźwiękiem, twórca „Do utraty tchu” pyta o rolę, jaką odgrywa kino w historii XX i XXI wieku: kronikarza przemocy, wirusa roznoszącego groźne ideologie, strażnika istniejącego porządku, a może biernego obserwatora?. Film wciąga od pierwszych minut i dostarcza widzowi emocje takie jak napięcie, wzruszenie i rozrywka.

Obsada i twórcy

Za reżyserię odpowiada {imię i nazwisko reżysera}, a w głównych rolach zobaczymy: Jean-Luc Godard. Imaginacje. Ich kreacje aktorskie zbierają Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Każdy z rozdziałów (poświęconych m.in. podróżom, wojnom czy prawu) to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Złożony z cytatów z klasycznych dzieł, newsów czy filmików ISIS z YouTube’a, erudycyjny „The Image Book” mówi o terrorze obrazów nie tyle wyjaśniających nam świat, ile kształtujących go zgodnie z politycznym zamówieniem. Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu. Tasując na ekranie obrazy i manipulując dźwiękiem, twórca „Do utraty tchu” pyta o rolę, jaką odgrywa kino w historii XX i XXI wieku: kronikarza przemocy, wirusa roznoszącego groźne ideologie, strażnika istniejącego porządku, a może biernego obserwatora? recenzje.

Opinie i recenzje – co mówią widzowie?

Film zdobył {oceny i nagrody}. Krytycy chwalą go za {pozytywne cechy}, natomiast widzowie podkreślają Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Każdy z rozdziałów (poświęconych m.in. podróżom, wojnom czy prawu) to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Złożony z cytatów z klasycznych dzieł, newsów czy filmików ISIS z YouTube’a, erudycyjny „The Image Book” mówi o terrorze obrazów nie tyle wyjaśniających nam świat, ile kształtujących go zgodnie z politycznym zamówieniem. Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu. Tasując na ekranie obrazy i manipulując dźwiękiem, twórca „Do utraty tchu” pyta o rolę, jaką odgrywa kino w historii XX i XXI wieku: kronikarza przemocy, wirusa roznoszącego groźne ideologie, strażnika istniejącego porządku, a może biernego obserwatora?.

IMDb: {IMDb}
Filmweb: {Filmweb}
Rotten Tomatoes: {Rotten Tomatoes}

Gdzie obejrzeć Jean-Luc Godard. Imaginacje?

Film jest dostępny na: {Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+, Vizjer.site}. Dostępne wersje językowe: {język}.

Czy warto obejrzeć Jean-Luc Godard. Imaginacje?

Jeśli lubisz {gatunek filmowy} i cenisz Jean-Luc Godard. Imaginacje, Jean-Luc Godard. Imaginacje z pewnością Ci się spodoba.

Masz już za sobą seans? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Jean-Luc Godard. Imaginacje TVP PL
Jean-Luc Godard. Imaginacje TVP PL
Jean-Luc Godard. Imaginacje TVP PL
Jean-Luc Godard. Imaginacje TVP PL
Original title Le Livre d'image
IMDb Rating 6.2 3,101 votes
TMDb Rating 6.4 75 votes

Director

Cast

Jean-Luc Godard isNarrator (voice)
Narrator (voice)
Anne-Marie Miéville isNarrator (voice)
Narrator (voice)
Jean-Pierre Gos isNarrator (voice)
Narrator (voice)
Buster Keaton is(archive footage)
(archive footage)
Jean Gabin is(archive footage)
(archive footage)
Douglas Fairbanks is(archive footage)
(archive footage)
Jean Marais is(archive footage)
(archive footage)
Jean Cocteau is(archive footage)
(archive footage)
Wallace Beery is(archive footage)
(archive footage)
Jules Berry is(archive footage)
(archive footage)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published